تبلیغات
{مقالات دانشگاهی} - شیر مادر و مزایای استفاده از آن برای مادر و کودک (و بررسی وظایف مردان در رابطه با شیردهی همسرانشان)

 شیر مادر و مزایای استفاده از آن برای مادر و کودک (و بررسی وظایف مردان در رابطه با شیردهی همسرانشان) ... بررسی مسائل جنسی خانومها و آقایان ,


درست است كه بعضی از مادران به راحتی فرزندشان راشیر می دهند و مشكلی ندارند ولی بعضی از مادران و شاید بیشتر آنها در اول كار احتیاج به كمك و حمایت دارند، مخصوصاً اگر فرزند اولشان باشد و یا مادر خیلی جوان باشد.


مطالعات نشان داده كه بیشتر خانمها از عذاهای كمكی و مصنوعی زودتر از سنی كه كودك نیاز دارد ( قبل از ۶ ماهگی ) استفاده می كنند كه این غذاها ممكن است شیر گاو ، پوره ، آب قند ، آب نبات ، ترنجبین وغیره باشد و این عمل در شهرها متداولتر است ولی ممكن است درهمه جا اتفاق بیفتد.
هدف ادامه شیردهی بصورت یك دست و جلوگیری از اثرات سوء تغذیه مصنوعی است چون شروغ غذاهای كمكی قبل از پایان ۶ ماهگی نتیجه عمده اش بروز اسهال و كم شدن استفاده نوزاد از شیرمادر است . بعبارت دیگر شروع زودتر از موعد غذاهای كمكی بدترین نتیجه اش این است كه مادر هر چه زودتر شییردهی از پستان را قطع می كند و اگر از این خانمها بپرسند كه چرا به كودكانشان شیر نمی دهند ویا چرا غذاهای كمكی را زودتر از موعد شروع كرده اند جوابهای مختلفی می دهند نظیر اینكه :
من شیر كافی نداشته ام ، بچه زیاد گریه می كندو….
این مادران در واقع دچار فقدان شیر نیستند بلكه مشكل اصلی آنها این است كه تلاش كافی نمی كنند وچون مأیوس و دلسرد شده اند بزودی و براحتی شیرشان كم وخشك می شود

 

بقیه در ادامه مطلب


۱- زنان از جانب خانواده و منسوبین حمایت نمی شوند.
۲- فشارها و مشكلات زندگی شهری مزید بر علت می شود.
عدم حمایت و دریافت كمك از منسوبین :
در زندگی روستایی بیشتر منسوبین نزدیك به مادر جوان كمك می كنند. مثل مادر یا مادر بزرگ یا خانمی كه در زایمان به او كمك كرده است. در زندگی شهری و زندگی های مدرن كسی به مادر جوان كمك نمی كند و اگر كسی مانند مادر و یا مادر شوهر ویا منسوبین كمكی بكنند معمولاً كسانی هستندكه مادر را تشویق به دادن شیرخشك می كنند ، مخصوصاً اگر فرزند خودشان را با شیرخشك تغذیه كرده باشند و یا اگر كودك گریه زیادی بكند.
مشكلات و فشارهای زندگی شهری:
در شهر مشكلات زیادی هست كه مادران را وادار به تغذیه مصنوعی كودك می كنند.

مثلاً :
۱- نگاه می كنند همسایه شان چكار می كند.
۲- خانمهایی كه شاغل هستند مشكلات و محدودیتهای شغلی شان مانع انجام وظیفه صحیح  مادری می گردد.
۳- آگهی های تجارتی برای شیرهای مصنوعی بیشترین زیان را به ترویج تغذیه با شیرمادر می رسانند.

مزایای شیرمادر را از سه جنبه می توان مورد بررسی قرار داد:

الف – مزایای مربوط به كودك :
۱- شیرمادر به تنهایی می تواند از لحظه اول تولد تا پایان ۴ ماهگی ، تمام نیازهای غذایی شیرخوار را برای رشد طبیعی او تامین كند. حتی در هفته اول تولد كه هنوز جریان عادی شیر برقرار نیست ، نوزاد نیازی به غذا یا آشامیدنی دیگری نداردو همان شیر برای رشد طبیعی او كافی است.
۲-  آغوز یا كلستروم یا شیر روزهای اول كه زردرنگ و غلیظ است ، حاوی مواد مفید و ارزنده ای می باشد كه اولین و بهترین واكسن برای حفاظت كودك برضد بیماریهای عفونی است.
۳- سلولهای زنده و مواد مختلف ضد عفونی شیر مادر با غلظت بیشتر در آغوز موجود است و دارای خاصیت از بین بردن میكروبها و ویروسها است ودر نتیجه احتمال ابتلای شیرخوار را به بسیاری از عفونتهای گوارشی وتنفسی كاهش می دهد و درصورت بروز بیماری ، احتمال مرگ و میر بمراتب در شیرخواری كه از شیرمادر تغذیه می كند كمتر است .
۴- در ماههای اول تولد كه شیر خوار بیش از سایر مواقع درمعرض خطر است ، شیرمادر او را از ابتلا به بسیاری از بیماریها حفظ می كند. تغذیه با شیرمادر احتمال مرگ در اثر بیماریهای اسهالی را به شدت كاهش می دهد و از ابتلاء به عفونتهای گوش میانی و عفونتهای حاد دستگاه تنفسی و مرگ ومیر ناشی از آن می كاهد.
۵- میزان ابتلاء به آسم ، اگزما و انواع الرژی در شیرخوارانی كه از شیرمادر استفاده می كنند بسیار كمتر است ، لذا در خانواده هایی كه پدر یا مادر یا یكی از افراد خانواده مبتلاء به بیماری آلرژیك است ، تغذیه با شیرمادر باید تغذیه انتخابی باشد زیرا استفاده از هر نوع شیر دیگر زیان آور و زمینه ساز آلرژی دورانهای بعدی زندگی خواهد بود.
۶- در شیرخوارانی كه از شیر مادر تعذیه می كنند ، مشكل افزایش كلسترول خون در بزرگسالی و بالا رفتن خطر ابتلاء به بیماری قلبی – عروقی به علت سوخت و ساز كلسترول ، كمتر است .
۷- چربی و پروتئین شیرمادر بهتر از چربی و پروتئین دیگر انواع شیرها هضم و جذب می شود . به همین دلیل قولنج ، جمع شدن گاز ، استفراغ و حساسیت به پروتئین در این شیر خواران كمتر مشاهده می شود.
۸- تركیب  شیر مادرهمراه با رشد شیرخوار تغییر پیدا میكند. چربی شیرمادر در شروع هر وعده شیردهی كمتر است و سپس میزان آن تدریجاً بیشتر می شود. این تغییرات كمك بزرگی به رفع تشنگی و همچنین سیر نگهداشتن بچه می كند.
۹- به سبب اختلاف در تركیب چربی شیرمادر ، شیرخوار پرخوری نمی كند و كمتر چاق می شود. چاقی این دوران ، زمینه ساز عوارض قلبی -  عروقی ، مفصلی و بیماری قند در بزرگسالی است.
۱۰- به علت وجود آب كافی درشیرمادر ، تشنگی نوزاد برطرف می شود واز سوی دیگر اشتهایش تحریك می گردد و نیازی به دادن آب  یا آب قند ، حتی در مكانهای بسیار گرم وخشك ، نیست .
۱۱- باخوردن شیرمادر ، غریزه مكیدن واحساس سیری همزمان با هم در شیرخوار به وجود می آید ، در صورتیكه با مكیدن سرشیشه ، معده كودك پر می شود ولی این غریزه ارضاء نمی شود.
۱۲- شیرخواران بیمار چون اشتهای كمتری دارند ، به یك ماده سهل الهضم ومغذی نیازمند هستند . شیرمادر می تواند این نیاز را كاملاً تامین كند.
۱۳- شیرمادر به تنهایی تا ۳/۱ انرژی و مواد مغذی مورد نیاز كودك در سال دوم زندگی را تامین می كند ، پس بهتر است تا ۲ سالگی از شیرمادر همراه با غذای خانواده استفاده شود.
۱۴- میزان املاح و پروتیئن شیرمادر به حدی است كه به كلیه های نوزاد كه هنوز كالم نشده اند ، صدمه ای وارد نمی كند.
۱۵- شیرمادر پاكیزه ، دارای درجه حرارت مناسب و عاری از آلودگی میكروبی است.
۱۶- تغذیه با شیرمادر رابطه عاطفی بین مادر و فرزند را بیشتر می كند. تماس و توجه مادر درهنگام شیردادن اثر مطلوبی بر رشد شیرخواردارد. كودكانی كه باشیرمادر تغذیه شده اند، هنگام بلوغ از امنیت روانی بیشتری برخوردارند.
۱۷- برای نوزاد نارس و كم وزنی كه قادر به مكیدن سینه مادر نیست ، شیرمادرش – بویژه آغوز – به خاطر داشتن تركیب مناسب با موقعیت چنین نوازدی ، باید با قطره چكان ویا قاشق چایخوری به او داده شود. این عمل از بروز بسیاری از بیماریهای عفونی و مرگ و میر ناشی از آن كه در این نوزادان شایع است ، پیشگیری می كند. تماس بدنی مادر و نوزاد در بهبود رشد و تكامل نوزادان نارس و بیمار نقش حیاتی دارد.
۱۸- جذب كلسیم شیرمادر به سبب غلظت مناسب آن در شیرمادر بهتر انجام می شود. در نتیجه كمبود كلسیم در شیرخواردان شیرمادر خوار كمتر دیده شده است.
۱۹- بدلیل وجود خواص ویژه ای  جذب آهن شیرمادر بمراتب بهتر صورت می گیرد و نیازی به دادن قطره آهن تا شروع غذای تكمیلی نیست .
۲۰- اسهال در شیرمادر خواران بمراتب كمتر است و نیز به سبب نوع مدفوع ، سوختگی ناحیه تناسلی كمتر دیده می شود.
۲۱- چون تعداد دفعات ابتلاء به بیماری در شیرمادرخواران كمتر است ، نیازی به بستری شدن در بیمارستان و جدایی عاطفی نیز كمتر پیش می آید.
۲۲- شیرخوارانی كه از شیرمادر تغذیه می كنند ، كمتر دچار مشكلات دندانی ناشی از پستانك و تغذیه مصنوعی می شوند و در آینده كمتر نیاز به اعمال داندانپزشكی و بخصوص ازتودنسی خواهند داشت.
ب – مزایای مربوط به مادر :
۱- تغذیه شیرخوار منحصراً با شیرمادر و به طور مكرر در روز و شب ، عادت ماهیانه مادر و امكان آزاد شدن تخمك را به تعویق می اندازد . در نتیجه حاملگی های زودرس خیلی كمتر اتفاق می افتد. استفاده از شیركمكی ویا سایر مواد غذایی قبل از پایان ۶ ماهگی و حتی مصرف آب یا آب قند می تواند به این ویژگی مهم شیرمادر لطمه بزند.
۲- مادرانی كه بلافاصله بعد از زایمان به نوازد خود شیر می دهند ، خونریزی كمتری خواهند داشت . برگشت سریع رحم به حالت طبیعی و دیرتر شروع شدن عادت ماهیانه بدلیل تداوم شیردهی ، باعث جلوگیری از كم خونی مادر می شود.
۳- مادرانی كه به نوزادشان شیر میدهند ، چون از چربی ذخیره شده دوران بارداری برای ساختن شیر استفاده می كنند ، زودتر وزن اضافی را از دست می دهند و پستانهایشان نیز به همین دلیل زودتر به حالت طبیعی قبل از بارداری باز می گردد.
۴- احتمال ابتلاء به سرطان پستان و تخمدان در زنان شیرده بسیار كمتر است.
۵- مادر به دلیل تماسهای مكرر كودك با بدنش در جریان شیردهی واحساس آرامش و رضایت ، وضع روحی و عاطفی بهتری خواهد داشت.
ج- مزایای اجتماعی – اقتصادی شیرمادر :
۱- تغذیه با شیر مادر با توجه به افزایش نیاز غذایی مادر در طول شیردهی از هر شیوه دیگر تغذیه بمراتب ارزانتر است . بعبارت دیگر ، هزینه خرید شیرخشك و غذاهای آماده برای  شیرخوران محروم از شیرمادر سه برابر میزان هزینه ای  است كه مادر برای تغذیه صحیح خود و شیردهی موفقیت آمیز لازم دارد.
۲- كودكانی كه با شیرمادر تغذیه می شوند چون كمتر بیمار می شوند ، هزینه های درمانی آنها بطور مشخص كاهش می یابد.
۳- در بیمارستانهای كه از شیوه مراقبت هم اتاقی مادر و نوزاد استفاده می شود، بروز عفونت و همه گیر شدن آن دربین نوزادان بسیار كمتر اتفاق افتاده است و طبق محاسبات دقیق ، هزینه بیمارستانها و نیروی انسانی مورد نیاز هم كاهش یافته است.
۴- مادرانی كه كودكشان را از شیرخود تغذیه می كنند ، علاوه بر كمك به رشد و تكامل مناسب نسل آینده ، از خروج مقادیر هنگفتی ارز به خارج از كشور برای ورود شیرخشك جلوگیری می كنند واز این طریق به توسعه اقتصادی كشور هم كمك می كنند.
حمایت روانی از مادران شیرده :
ابتدا مادران باید باور كنند و اطمینان داشته باشند كه می توانند شیربدهند و بدانند كه شیر آنها بهترین غذایی است كه كودك احتیاج دارد.
اندازه پستان تاثیری در شیردهی ندارد و پستان شیر را با كمیت وكیفیت مطلوب برای كودك تولید می كند. مادر باید آگاه باشد كه چه تغییراتی در بدن او ایجاد شده است، بداند كه چه كار باید بكند و رفتارش با كودك چگونه باشد .مادر بعد از زایمان احساس مسئولیت بیشتری می كند . ایجاد روابط عاطفی به او كمك می كند كه خود از كودكش مراقبت كند.
مادران در این زمان راحت تر حرفهای دیگران را قبول می كنند و اگر كسی حتی به او بگوید مطمئن هستی كه شیرت كافی است ؟ اور را به شك می اندازد و ممكن است شیردهی را قطع كند.
به مادر باید اطمینان داد و این اطمینان می تواند از طرف بستگان ، همسر و مراقبین بهداشتی صورت گیرد. همچنین شوهر بهترین كسی است كه می تواند مادر را حمایت كند و به او اطمینان دهد. به مادارن باید آموزش داد و آنها را راهنمایی كرد  و این آموزش می تواند از طریق رادیو ، تلویزیون ، روزنامه ، كتاب ، پوستر و از همه بهتر از طریق مراكز بهداشتی درمانی صورت گیرد.
وظایف مردان در رابطه با شیردهی همسرانشان :
مردان باید از اهمیت شیرمادر با اطلاع باشند و مضرات تغذیه با بطری را بدانند و بدانند كه برای ترشح شیر به مقدار كافی عوامل زیر باید در نظر گرفته شود:
۱- سلامت جسم و آرامش روح مادر : شوهر باید بفكر سلامت جسمی و روحی همسرش باشد و سعی كند محیط خانه كاملاً آرام باشد و همسرش هیچگونه اضطراب ، ترس و نگرانی نداشته باشد و از ناراحت كردن همسرش جداً خودداری كند و در صورت بروز كوچكترین مشكل جسمی و یا روحی فوراً او را به مراكز درمانی ببرد.
۲- استراحت وخواب كافی داشتن : خانم شیرده باید از استراحت وخواب كافی برخوردار باشد و این مسیر نمی شود مگر وقتی كه همسرش به او در كارهایش كمك كند و یا امكاناتی برایش فراهم سازد تا بتواند بیشتر به خود وكودك بپردازد.
۳- تغذیه مناسب دوران شیردهی : خانم شیرده باید دقیقاً از غذاهایی كه باید در این دوران مصرف كند آگاه باشد و این اطلاعات را می تواند از مراكز بهداشتی كسب نماید زیرا در غیراین صورت دچار بیماریهای نظیر كم خونی ، پوكی استخوان و غیره خواهد شد و وظیفه شوهرش این است كه غذاهای مناسب همسرش را فراهم سازد.
۴- اشتیاق  و اعتقاد مادر به شیردادن : خانمی كه از آگاهی لازم در این زمینه و شرایط خوب خانوادگی برخوردار باشد این اعتقاد در او بوجود می آید.
۵- اطمینان خاطر واعتقاد به نفس مادر میزان شیر را بالا می برد و مردان در این زمینه می توانند به مادر كمك كنند.

۶- هرگز نباید شیشه شیر و شیرخشك و پستانك به مادران جوان هدیه كرد بلكه برعكس اگر در خانه لوازم بالا وجود دارند باید آنها را دور ریخت و به هیچ عنوان حتی برای یك مرتبه نیز نبادی از آنها استفاده كرد زیرا كودك بد عادت شده و شیرمادر نیز خشك می شود. به مادر باید آموخت كه هیچ عاملی در زیاد شدن شیر او به اندازه مرتب به پستان گذاشتن طفل و مكیده شدن مكرر پستان او اثر ندارد
نوشته شده توسط اشک ط در دوشنبه 11 خرداد 1388 و ساعت 04:55 ب.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ همه چیز در باره نیکوتین
+ مار گزیدگی و راه های درمان آن
+ کدام اسپری ضد عرق را مصرف کنیم ؟
+ اعتیاد و راهای ترک و مقابله با آن
+ گرما زدگی
+ خطرناکترین الگوی مصرف الکل مربوط به جوانان ایرانی است
+ یادآوری نکاتی که به افزایش طول عمر شما کمک خواهد کرد
+ فشار خون پایینو راه کنترل آن
+ نکاتی برای یک پیک نیک خوب
+ انواع موهای سر و روشهای شستشوی آنها
+ سیگار و ضررهای متعدد آن و راههای ترک و مقابله وتشخیص آن
+ اعتیاد به الکل ( الکلیسم‌ )
+ نحوه غربالگری دیابت حاملگی
+ افزایش قدرت و توانایی مغز و تمرکز مغز
+ تصاویر برهنه و کودکان ما و بهترین راه مقابله درست با آن

صفحات :