تبلیغات
{مقالات دانشگاهی} - بالای 30 راه برای ابراز عشق خود به معشوقه خودتان

 بالای 30 راه برای ابراز عشق خود به معشوقه خودتان ... بررسی مسائل جنسی خانومها و آقایان ,
1.ابراز عشق و محبت از راه زبان
هر كسی می‏تواند با دو زبان سخن بگوید؛ با زبان عاطفه و احساس، یا با زبان عقل و منطق. اكنون صحبت از زبان عاطفی است. زبان عاطفی (مثبت یا منفی) به خاطر ارتباط مستقیمی كه با قلب و جان شنونده دارد، تأثیر بسیاری در ایجاد یا سلب محبت می‏گذارد. چون بحث در ایجاد و افزایش و حفظ محبت است، به ذكر دو كاربرد مهم زبان عاطفی (مثبت) در ایجاد و ازدیاد عشق و محبت می‏پردازیم:

1. ابراز عشق با صراحت و صداقت (جملات عاشقانه) كه لحظه‏های یكنواخت زندگی را شیرین و لبریز از لذت و هیجان می‏كند.

به قول «مترلینگ»:
«زندگی وقتی لذت‏بخش است كه در آن، لذات كوچك و عشق‏های كوچك وجود داشته باشد و همین چیزهای كوچك است كه ما را به زندگی پای‏بند می‏كند.»(4)

واژه‏های عاشقانه و دلنشین، به طور شگفت‏انگیزی می‏تواند آفریننده ی لذت‏های كوچك باشد. ابراز محبت با صراحت و در عین صداقت و راستی در حالی كه آمیخته با هیجانات روحی است، محبت را تا مرز عشق می‏رساند كه شیرینی و حلاوت لذت آن را باید در عمق دل‏ها جستجو كرد ولی پنهان كردن عشق، محبت را خفه می‏كند و می‏میراند.

هیچ گاه نباید غرور و یا كمرویی مانع ابراز عشق و علاقه شود، یا در طول زمان مشكلات زندگی و گاه مشاجرات و درگیری‏ها باعث شود ابراز عشق و علاقه ترك شود بلكه باید همواره و در همه حالات زندگی طوری رفتار كنیم كه فضای عاطفی از بین نرود و جایی برای گفتن جملات عاشقانه و البته صادقانه بماند؛ چرا كه برخی زنان می‏پندارند مردها به خاطر روحیه ی خاص مردانه‏شان اهمیتی به این حرف‏ها نمی‏دهند و نیازی به شنیدن عبارات محبت‏آمیز و دلنشین ندارند در حالی كه تجربه و تحقیقات روانشناسی، نادرستی این مطلب را اثبات كرده است.

«در مردان هر چقدر هم كه به ظاهر والامقام و قوی باشند، باز هم لایه‏هایی از دوران كودكی باقی می‏ماند كه آنها را نیازمند دلداری می‏كند.»(5)

استفاده از این گونه جملات كار ساده‏ای نیست بلكه هنری است كه مهارت خاص می‏طلبد. اگر روح صداقت نداشته باشند و در لحظات خاص زندگی و حالات ویژه‏ای ـ كه تشخیص آن به عهده ی خودتان است ـ گفته نشوند، دلربایی خود را از دست می‏دهند و حالت كلیشه‏ای و خسته‏كننده‏ای پیدا می‏كنند.
امام صادق(ع) می‏فرماید:
«... لا غنی بالزّوجة فیما بینها و بین زوجها الموافق لها عن ثلاث خصال و هُنّ ... و اظهار العشق له بالخلابة؛
... زن در روابط بین خود و شوهرِ همدلش، از سه خصلت بی‏نیاز نمی‏باشد كه یكی ...، اظهار عشق با دلربایی است.»(6)

2. تعریف و تحسین
از آنجا كه همه ی انسان‏ها دوست دارند مورد توجه، تعریف و تحسین قرار گیرند، خیلی زود می‏توانیم از این راه، در دل‏های دیگران جا باز كنیم. معمولاً افراد برای به خاطر سپردن اشخاص با اسم و مشخصات، حافظه ی خوبی ندارند ولی اگر از شخصی تعریفی در باره ی خود شنیده باشند حتما آن فرد در خاطرشان خواهد ماند. بنابراین اگر تعریف و تحسین صادقانه باشد و همراه توقع و چشمداشتی نباشد، می‏تواند باعث محبت و دوستی شود، به ویژه اگر تعریف، تأثیرگذار و بااهمیت باشد؛ مثلاً مردها به خاطر اهمیت زیادی كه برای خلقیات و ویژگی‏های مردانه مثل شجاعت، دلیری، مهارت‏های شغلی و ... قائلند، تعریف و تحسین آنها در این موارد خیلی ارزشمند می‏باشد.
...........

 

بقیه در ادامه مطلبالبته در این مورد (تعریف و تحسین از دیگران)، صداقت و واقع‏بینی شرط اساسی است یعنی نباید بی‏دلیل و در هر زمینه‏ای تعریف كنیم. باید باور كنیم كه واژه‏ها نیرو و انرژی دارند و چون انرژی می‏آفرینند باید صادقانه و واقع‏بینانه به كار گرفته شوند.
.......................
2.
راه برای ابراز عشق چاپ ارسال به دوست

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 رای به مطلب )
انتشار توسط مدیر   
09 خرداد 1388 ساعت 09:54

تعدادی از مردها طی تحقیقاتی اظهار داشته اند كه دوست دارند چطور ” دوست داشته شوند“ شما عاشق شده اید، در خواب و خوراك و همه ساعات و دقایق خود مرد خود را احساس می كنید. در ظاهر مردتان هم چنین حسی دارد، چه تضمینی وجود دارد كه رابطه تان به همین ترتیب پیش رود؟ با ابراز عشق؟ ولی چگونه فقط با كلمات و بوسه های عاشقانه یا با عمل خود نشان می دهید كه برایش احترام قائلید؟ ...

 

1 – ”من دوست دارم دوست دخترم قبل از هر چیز برایم یك دوست باشد“ جیسون،16ساله

صادق باشد و در عین حال دوست داشتنی، به من توجه كند و در عین حال زندگی را آسان بگیرد، شوخ طبع و در عین حال در هنگام لزوم گوش شنوا و سنگ صبور.

2 uar عشق – ”دوست دارم دوست دخترم به من یك حس خاص القا كند“ P.K18 ساله

بفهیمد كه مردتان چطور آدمیست ، خود را با او همراه كنید، فكر می كند خیلی بامزه است؟ به حرفهایش بخندید. یك مرتبه جنی می شود؟ با او كنار بیائید. چیزی برای او درست كنید، تی شرت با رنگ مورد علاقه اش برایش بخرید. به او كارت پستال بدهید مثل یك دوست واقعی. نه اینكه هر روز به او یك دنیا هدیه بدهید اینطوری هم او را بد عادت می كنید. فقط به او بفهمانید كه او را به خاطر آنچه كه هست دوست دارید.

3 – ”نمیخواهم همیشه دنبالم باشد“ دنی،18ساله

اگر كسی رادوست دارید، او را آزاد بگذارید، حاضر بودن در همه لحظات ممكن است نتیجه معكوس داشته باشد. به زندگی خود برسید، همانطور كه خودتان دوست دارید آزاد باشید طرف مقابل شما هم دوست دارد آزاد باشد. همانطور زندگی كنید كه قبل از عاشق شدن زندگی می كردید، شاید روش زندگی قبلی شما او را به شما علاقمند كرده باشد. به خاطرداشته باشید عشق به معنی سپری کردن اوقات با یکدیگر نیست.

4 – ”من عاشق تحول هستم“ فلیپ 17 ساله

او را غافلگیركنید، یك مهمانی ترتیب دهید، در ظاهرتان تفاوتی ایجاد كنید برای او پر ماجرا باشید . هیجان زدگی خودرا به طرف مقابل ابراز كنید.

5 – ” وقتی قرار می گذارم می خواهم او را ببینیم نه اینكه برایش فیلم بازی كنم“مارك 19 ساله

اگر كسی قرار است مرد زندگیتان شود همه قرار ها از اهمیت برخوردار است. به تماشای فیلم بروید با هم قدم بزنید از دوستتان در مورد مسائلی كه به آنها علاقمند است سوال كنید. اگر هم علاقه ای به این كار ندارید بگذارید او علاقه داشته باشد. شما به كارهای خود بپردازید.

6 – ”دوست ندارم همیشه با دخترها به بهترین نحو رفتار كنم.“ جویی،14ساله

خودتان باشید تا او هم خودش باشد. فراموش كنید او دوست دارد شما چه باشید، فقط خودتان باشید. بگذارید بعضی از اوقات بدون آرایش شما را ببینید . به این ترتیب او هم در كنارتان راحت تر خواهد بود.

7 – ”دوست دارم ، دوست دخترم به من احترام بگذارد“، وینتر 17 ساله

به نقش طلایی عشق توجه كنید: هیچ وقت با طرف مقابلتان آنگونه رفتارنكنید كه دوست ندارید با شما آنگونه رفتار كنند. در حضور دوستانتان به او بی احترامی نكنید، به او اعتماد به نفس دهید و پشت سر او صحبت نكنید.

8 – ”دختری می خواهم كه مرا درك كند“ جانی، 16 ساله

وقتی صحبت می كند به او گوش كنید. نه فقط با گوش هایتان بلكه از صمیم قلب. با او صحبت كنید. نه فقط با زبانتان بلكه از صمیم قلبتان.

9 – ”دخترهای باهوش هم در نوع خود مشكلات بزرگی هستند“. كوین 16 ساله

برای بزرگ جلوه دادن دوستتان خود را كوچك جلوه ندهید. چیزهایی كه بلدید به او یاد دهید ولی نه در قالب یك انسان خود بین. با همفكری همه كارها را پیش برید، با هم همراه باشید و همیشه به یاد داشته باشید كه می توانید از این راه خودتان هم پیشرفت كنید.

10 – ”هیچ چیز بدتر از یك دوست دختر دروغگو نیست“ اریك 15 ساله

همیشه سعی كنید قابل اعتماد باشید. اگر قرار می گذارید یا قولی می دهید به آن عمل كنید. اگر نمی توانید خود ر ا مسوول بدانید كه به دوستتان خبر دهید. وقتی می گوئید با او تماس خواهید گرفت،حتماً تماس بگیرید. پسرها از انتظار متنفرند. سعی كنید در روابطتان همواره فرد قابل اطمینانی باشید.

11 – ”دوست دارم احساس كنم دوستم به من وابسته است“ تئو 17 ساله

این به معنای از دست دادن استقلال نیست . شما هیچ وقت به دوست خود نیازمند و محتاج نخواهید شد. وقتی به تصمیم گیری نیاز دارید به او هم مراجعه كنید. هیچ چیز برای یك مرد بهتر از این نیست كه فكر كند در موقع نیاز به كسی كه دوستش دارد كمك كرده است.

12 – ”دوست دارم وقتی از دوست دخترم دورم، دلش برایم تنگ شود“ اندرو،18ساله

آسان گرفتن همیشه هم لازم نیست. به او بگوئید كه وقتی از او دور بودید به او فكر می كردید. آرزوی سلامتی او را می كردید خواهید فهمید كه او هم به فكر شما بوده است. در همان موقع و به چیزی مشابه آنچه شما می اندیشید فكر می كرده است.

13 – ”دوست دارم دوستم به من اعتماد داشته باشد“ چارلی 16 ساله

گذشته را به یاد آورید تا برای آینده دلگرمی داشته باشید. به رویاها و آرزوهای او گوش كنید و او را در رسیدن به آرزوهایش كمك كنید. وقتی به خواسته هایش می رسد به او توجه كنید. تشویقش كنید. اگر مشغله شما بسیار زیاد است به او بفهمانید كه واقعاً وقت ندارید و همیشه همراه او هستید و در موقع مناسب جبران خواهید كرد.

14 – ”من از مشاجره و داد و فریاد بیزارم، یك رابطه آرام می خواهم“ دیوید، 17 ساله

مشاجرات را تمام كنید در این صورت هر دو برنده خواهید بود. به جای داد و فریاد سعی كنید علت اختلاف سلیقه تان را دریابید. اگر فكر میكنید اشتباه از شما بوده عذر خواهی كنید. و به موضوع خاتمه دهید. اگر هم اشتباه از او بود عذر او را بپذیرید. او را ببخشید. اگر از كرده خود اظهار تاسف كرد دیگر نیازی به عصبانیت نیست مداوم اشتباهات او را به او گوش زد نكنید.

15 – ”دوست دارم من را همانطور كه هستم بپذیرد”

او یك پسر است نه یك تكه سنگ. پشت همه علایق و خواسته های او چیزی نهفته است . سعی نكنید علایق او را تغییر دهید او را به مرد دلخواه خود تبدیل كنید. او یك پروژه نیست كه شما روی آن كار كنید. او همین است كه هست،اگر می خواهید اش بسیار خوب وگرنه كسی دیگری را پیدا كنید.

16 – ”من به دنبال دختری هستم كه به ظاهر خود اهمیت دهد“. جف 17 ساله

به خود برسید، به روحتان و جسمتان . هر كاری می توانید انجام دهید تا زیبایی های وجودتان بارزتر شوند. ولی همه وقتتان را جلوی آینه نگذارید!

17 – ”دوست دارم دوست دخترم با دوستانم كنار بیاید“، تونی ، 15 ساله

به دوستان او هم شانسی بدهید. بگذارید شما را بشناسند. او را مجبور نكنید دوستان قدیمی اش (چه دختر و چه پسر) را كنار بگذارد . اگر نمی توانید خوب صحبت كنید، اصلاً صحبت نكنید. اگر مایل نیستید به جمع آنها بپیوندید به او اجازه گذراندن اوقات را با دوستانش بدهید.

18 – ” دوست دارم وقتی به من نگاه می كند، عشقش را احساس كنم“ بنیامین 18 ساله

به چشمان دوستتان عمیق بنگیرید، در مهمانی ها در خانه و همه جا. به او بنگرید و لبخند بزنید.

19 – ”دوست دارم احساس كنم برای دوستم واقعاً عزیز هستم“ نیسون، 16 ساله

به تلاش او برای محبت به خودتان پاسخ مثبت دهید، اگر كاری برایتان انجام میدهد، حتی اگر نتیجه دلخواه شما را به همراه ندارد، ازتلاش او تشكر كنید. هیچ چیز بدتر از این نیست كه در نتیجه زحمات به انسان گفته شود” من اصلاً از این چیزها خوشم نمی آید“ او را به خاطر اینكه فكر شما را نمی خواند سرزنش نكنید. از او به خاطر نكات مثبت شخصیتی اش قدردانی كنید.

20 – ”می خواهم در زمان سختی هم، همراه من باشد“

زندگی همیشه سرشار از خوشی نیست، شما باید در زمان های سختی هم یار او باشید. اگر مشكل او جدی است در حل آن به دوست خودكمك كنید. به یاد داشته باشید كه كسی كه در مشكلات غوطه ور است نمی تواند یك ارتباط عاشقانه برقرار كند. شما باید مثل یك دوست واقعی ولی طوری كه خود دچار مشكل نشوید به او كمك كنید.

21 – ”عشق نباید حتماً عمیق باشد، یك دختر باید توانایی برقراری رابطه معمولی را هم داشته باشد“ كنی،15ساله

زندگی راآسان بگیرید. اگر او را با هدایای زیادی غافلگیر می كردید، بس كنید. راه های دیگی هم برای نشان دادن علاقه وجود دارد.

22 – ” از دختران حسود خوشم نمی آید“ رابی 16 ساله

اگر فكر می كنید كه هر بار كه دوستتان به دختری نگاه می كند منظوری دارد و با اخم و ترشرویی با او برخورد كنید، در اشتباه هستید. این حس حسادت نشان می دهد كه شما به او اعتماد ندارید.

23 – ” من یك دختر تك می خواهم“ تد ،17ساله

خودتان را در وجود خودتان بارزتر كنید. سعی نكنید مثل دوستانتان رفتار كنید یا از آنها تقلید كنید. نگرش های و عقاید خود را پرورش دهید. علاقه داشتن به دوستتان به تنهایی كافی نیست او هم باید به شما علاقه مند شود.

24 –” خانواده من كمی عجیب هستند، ولی دوست دارم دوست دخترم هم مثل آنها عجیب باشد“ فرانك 15 ساله

درباره خانواده اش جویا شوید، خانواده افراد بیشترین تاثیر را روی آنها دارند. درباره آنها با احترام صحبت كنید.

25 – ”دوست دارم ، دوست دخترم همواره به من بگوید كه مرا دوست دارد“ جیسون 18 ساله

اگر واقعاً او را دوست دارید، به او بگویید. نگران نباشید كه او اول به شما نگفته است كه دوستتان دارد شاید منتظر است شما اول بگویید.

می خواهید بدانید كه آیا او هم دوستتان دارد یا نه؟ بهترین راه این است که به او بگویید كه دوستش دارید.

3.

ابراز عشق چند راه مختلف داره !!!

  1. راه مستقیم :، یعنی بری رودر رو به طرف بگی که دوستش داری ، عاشقشی ، زندگی بدون اون برات معنا نداره و .................. ( از همین جمله های عشقولانه ، من زیاد بلد نیستم !! خودتون یه پا استادید میدونید چی می گم !!!! ) و هر کاری که طرف گفت انجام بدی !!!!!!! و.............
  2. راه نیمه مستقیم یا نیمه غیر مستقیم یا راه میانه !!! :، یعنی از طریق نامه های عشقولانه ، هدیه دادن و گل فرستادن ، جواب سلام رو با لبخند و با شوق خاصی گفتن !!!!!! و ................
  3. راه غیر مستقیم :، مثلا به طرف محل نذاری ، بی تفاوت از کنارش رد شی !! خیلی عادی برخورد کنی و ....................

به نظر من بهتره راه دوم را انتخاب کنید !!!!!چون :
اگه راه اول رو انتخاب کنید ممکنه طرف بی جنبه باشه و از حرفا و کارهای شما سو ء استفاده کنه !!!!!!!!! و اگه راه سوم رو انتخاب کنید ممکنه مثل من یه آدم خنگ به تورتون بیفته و متوجه قصد شما از این رفتارا نشه !!!!!!!!!!!!!( یا شاید طرف اونقدر قالطاق باشه و قصد شما رو بدونه و خودشو بزنه به خنگی تا ببینه عکس العمل شما چیه ؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )

اما اگه از من میشنوید دور عشق و دل و ........... یه خط قرمز بکشید و سراغش نرید !!!!!!!!!!!!

( یکی نیست به من بگه : آخه دختر به تو چه !!!!!!! تو چه کار به کار بقیه داری !!!!!!!!!! همه که مثل هم نمیشن !!!!!!!!! )

حالا دیگه خود دانید !!!!!!!!!!! اینو گفتم که بعد فردا نیاین بگین : سارا تو که میدونستی چرا چیزی نگفتی !!!!!

نوشته شده توسط اشک ط در شنبه 13 تیر 1388 و ساعت 09:54 ق.ظ
ویرایش شده در - ساعت -
 نوشته های پیشین
+ همه چیز در باره نیکوتین
+ مار گزیدگی و راه های درمان آن
+ کدام اسپری ضد عرق را مصرف کنیم ؟
+ اعتیاد و راهای ترک و مقابله با آن
+ گرما زدگی
+ خطرناکترین الگوی مصرف الکل مربوط به جوانان ایرانی است
+ یادآوری نکاتی که به افزایش طول عمر شما کمک خواهد کرد
+ فشار خون پایینو راه کنترل آن
+ نکاتی برای یک پیک نیک خوب
+ انواع موهای سر و روشهای شستشوی آنها
+ سیگار و ضررهای متعدد آن و راههای ترک و مقابله وتشخیص آن
+ اعتیاد به الکل ( الکلیسم‌ )
+ نحوه غربالگری دیابت حاملگی
+ افزایش قدرت و توانایی مغز و تمرکز مغز
+ تصاویر برهنه و کودکان ما و بهترین راه مقابله درست با آن

صفحات :